Trzeci remis. SLO Bazylika-FC Nowa 5-5 !

Wczoraj rozegraliśmy mecz 8 kolejki w 3 lidze ALSP Wyżyny. Naszym przeciwnikiem był zespół FC Nowa, który do tej pory zgromadził 6 pkt (o 4 więcej od nas).

Tuż przed meczem zakontraktowaliśmy nowego zawodnika - Jakuba Lewickiego, który wydatnie wpłynął na jakość naszej gry.

Mecz zakończony remisem, choć tak naprawdę powinny zostać zapisane na naszym koncie pierwsze 3 punkty. To zespół SLO Bazylika kontrolował jego przebieg od początku...prawie do końca.

Wynik spotkania otworzył Damian Anasiewicz, który dobił "dobitkę" Łukasza Rybskiego i nie dał szans goalkeeperowi rywali. Niestety, chaos i nonszalancja sprawiły, że dość szybko FC Nowa wyrównał.

Pod koniec pierwszej części bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego strzelił grający coach- Łukasz Rybski (piłka co prawda dotknęła nogi obrońcy, ale nie miało to wpływu na jej tor lotu). Do przerwy 2-1.

Po przerwie nasi zawodnicy wyszli na zbyt dużym luzie, zapewne myśląc, że wystarczy dograć tak ustawiony mecz. Nic bardziej mylnego. Pechowo w tym fragmencie zagrał pewniak w zespole - Damian Strohschein, który najpierw stracił piłkę i szybki kontratak doprowadził do remisu po 2. Parę chwil potem Damian chcąc naprawić błąd kolegów z defensywy tak niefortunnie zagarnął futbolówkę, że ta wpadła obok zdezorientowanego bramkarza.

Na szczęście zimny prysznic podziałał mobilizująco. Do stanu 3-3 doprowadził wracający po kontuzji Marek Lewicki, a pare minut po tej akcji fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego prowadzenie zapewnił nam Maciej Zieliński.

I gdy wydawało się, że pierwsze zwycięstwo stanie się faktem, znów pojawiła się nonszalancja i chaos w poczynaniach defensywy. Szybko stracone 2 gole były niczym knock-out w pojedynku bokserskim. Ale zawodnicy SLO Bazylika to prawdziwi herosi, którzy potrafią się podnieść po najcięższych uderzeniach.

Tak było i tym razem. Fantastyczną akcję przeprowadził debiutujący w zespole Kuba Lewicki, który ustalił wynik meczu na 5-5.

SLO BAZYLIKA - FC NOWA 5-5 (2-1)

bramki: D. Anasiewicz, Ł. Rybski, M. Lewicki, M. Zieliński, J. Lewicki

Żółte kartki: Ł. Rybski, M. Zieliński

SLO Bazylika: P. Baranowski - D. Strohschein - M. Lewicki, J. Lewicki - M. Baranowski, M. Zieliński oraz W. Zająkała, Ł. Rybski, D. Anasiewicz, P. Anasiewicz